Uzaktan eğitimin mevzuat açısından yeri nedir?

Çalışanların İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik esaslarına göre;

 Uzaktan eğitimin temel prensipleri

MADDE 15/A – (Ek:RG-24/5/2018-30430)

(1) Uzaktan eğitim yöntemi kullanılarak gerçekleştirilen temel eğitimlerin Yönetmeliğin 12 nci maddesinde yer alan hükümlerin yanı sıra aşağıda yer alan hükümlere uyması gerekir:

a) Kullanılan uzaktan eğitim yönetim sistemi uluslararası standartlara uygun, farklı kaynak ve farklı sistemlerde çalıştırılabilir, değişik eğitim setleri ile yeniden kullanılabilir, yönetilebilir ve izlenebilir, kullanıcıların ulaşmakta güçlük çekmeyeceği, sağlam ve kullanıcı talebini karşılayabilir nitelikte olur.

b) Eğitim programı ile uzaktan eğitim yönetim sistemi, eğitim esnasında kullanıcıların katılımına imkan sağlayan etkileşimli yapıda olur.

c) Katılımcıların sisteme giriş ve çıkışları, sistemde geçirdikleri süreler, ölçüm ve değerlendirme sonuçları, kullanıcıların eğitimin ne kadarını tamamladığı ve benzeri veriler eğitim yönetim sistemi aracılığı ile kayıt altına alınır, izlenir ve raporlanır.

ç) Eğitim programının içeriği katılımcıların eğitim seviyelerine uygun, işe ve işyerine özgü, çalışanların bildikleri, tanıdıkları iş ve çalışma ortamı ögeleri kullanılarak hazırlanır.

Uzaktan eğitimin sınavı nasıl yapılmaktadır?

Eğitime katılacak kişi/ler eğitim öncesi ön teste tabi tutulmaktadır. Sonra eğitim sunumlarına geçilmektedir. İlgili tehlike sınıfına uygun sunumlar bittikten sonra son teste geçilmektedir. Son testte 70 puan ve üzeri alanlar belge almaya hak kazanırlar.

Katılım sertifikası neye göre verilmekte ve katılımcıya nasıl ulaştırılmaktadır.

Çalışanlarınız eğitimi tamamladığında başarılı olan personele otomatik olarak oluşan belgelerimizi pdf formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bütün sunumları izleme mecburiyeti var mı?

Eğitimi başlattığınızda eklediğiniz çalışanlarınıza gidecek olan E-Mail ve SMS ile çalışanlarınız herhangi bir şifreye gerek duymadan sisteme direk olarak bağlanabilir ve kolayca eğitim alabilirler.

İzlemekte olduğum videoyu yarıda bıraktığımda tekrar baştan mı izlemem gerekir?

Tekrar sisteme giriş yaptığınızda eğitime kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Ders esnasında internet bağlantım kesilirse ne yapmalıyım?

Tekrar sisteme giriş yaptığınızda eğitime kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Uzaktan eğitime kayıt yaptırdıktan sonra ne kadar zaman içerisinde eğitimleri tamamlamam gerekir?

Uzaktan eğitime kayıt yaptırdıktan sonra sistem tarafından size bir şifre gönderilir. O şifre ile giriş yaparak 10 gün içerisinde eğitimi tamamlamanız gerekmektedir.

Eğitimler kişi bazlı mıdır? Grup halinde eğitimler verilmekte midir?

Eğitimlerimiz kişi bazlı olarak verilmektedir. Eğitimi talep eden bir kurum ise istendiği takdirde grup halinde eğitimlere katılım sağlanabilmektedir. Sınavlar kişi bazlı yapılmaktadır.

Hakkımızda

İstanbul Bilge İş Güvenliği Danışmanlık ve Mühendislik Ltd. Şti, İş sağlığı ve güvenliği konularında faaliyet gösteren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş özel bir OSGB (Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi) kuruluşudur.

Sosyal Medya
İletişim Bilgileri